Дублиращият тим на Лудогорец разби с категоричното 5:0 Добруджа в мач от 14-ия кръг от Втора лига. "Орлите" и за миг не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор в срещата, а хората на Тодор Живондов изнесоха солидна продукция на базата на отбора - "Гнездо на орли".

Тихомир Димитров откри резултата в 17-ата минута, а Ихинио Марин удвои актива за "орлите" в 56-ата минута. Десет след това Лудогорец II вкара трети чрез Владислав Найденов, a Хюсеин Кьольовлуев вкара четвъртия гол за Лудогорец десет преди края, а във втората минута от добавеното време Найденов вкара втория си гол в мача. Лудогорец II е седми с 24 точки, докато добричлии са 16-и с 13 точки.

Дубълът на Лудогорец установи траен контрол върху срещата и започна атакуващо още от първите минути. В 11-ата вратарят на Добруджа Димитър Илиев направи спасяване срещу Александър Ганчев, но шест по-късно Тихимор Димитров с глава порази вратата на гостите.

Ихинио Марин и Дорин Ротариу също имаха шанс да се разпишат на „Гнездо на орли”, а в 38-ата румънецът Ротариу стреля, но Минчев изби.

Второто полувреме започна отново добре за хората на Тодор Живондов, които вкараха втори гол чрез Ихинио Марин, който завърши подаване на Илкер Будинов в 56-ата. Девет след това пък Владислав Найденов реализира трето попадение за Лудогорец 2.

В 71-ата нападателят Димитър Митков опита късмета си със силен удар, но той бе неточен. Десет преди края Хюсеин Кельовлуев се разписа за четвърти път във вратата на госите, а в добавеното време на срещата Найденов вкара втория си гол в срещата, оформяйки крайното 5:0 за Лудогорец II.

ЛУДОГОРЕЦ II - ДОБРУДЖА 5:0

Лудогорец II: 68. Владимир Русанов  80. Методий Стефанов 34.Бранимир Костадинов 45.Димитър Митков 82.Иван Йорданов 51.Илкер Будинов 79.Тихомир  Димитров 91.Александър Ганчев 50. Цветослав Петров 9. Ихиньо Марин 29.Дорин Ротариу

Старши треньор: Тодор Живондов

Добруджа: 1.Димитър Илиев 27.Иван Иванов 45.Kристиян Бешев18. Ахмед  Адемов 5.Ивайло Минчев 4.Якуб Идризов 31.Андриян Димитров 8.Мартин Максимов 14.Рангел Абушев 10.Драгош Фиртулеску 88.Уелингтон. да Силва

Старши треньор: Атанас Атанасов