Дублиращият тим на Лудогорец спечели категорично с  3:0 срещу Литекс Ловеч в среща от 24-ия кръг на Втора лига, която се игра в комплекс „Гнездо на орли“ в Разград.

Играчите на Лудогорец доминираха на терена и логично резултатът бе открит в 38-ата минута. Гола вкара  капитанът на „орлите“ Хюсеин Кельовлуев. По-грубата на моменти игра донесе доста жълти картони за футболисти на Литекс. Четири минути след почивката Петър Георгиев удвои, а в 79-тата минута Йоан Йорданов се разписа за крайното 3:0.

"Гордея се с момчетата и ги поздравявам за победата. Доволен съм от резултата и от показаната игра, която се подобрява с всеки следващ мач", коментира старши треньорът на Лудогорец II - Захари Сираков.

Третата поредна победа изкачи дублиращия тим на Лудогорец до осмото място във временното класиране с 35 точки.