Дублиращите отбори на Ботев и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Спарингът се игра на стадиона в пловдивското село Оризари. Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък. "Канарчетата" изпуснаха дузпа в 10-ата минута, след като направилият добър мач Монир Ал Бадарин стреля от бялата точка, но вратарят отрази удара му.

В края на първата част разградчани откриха резултата с удар от средна дистанция на Цветослав Петров. Второто полувреме стартира с натсик на "жълто-черните" и в 55-ата минута Юсеин Касов изравни след асистенция на Лъчезар Балтанов. В минутите до края и двата отбора  имаха положения за гол, но до ново попадение не се стигна. Следващата контрола на "канарчетата" е на 9-ти юли срещу Гигант (Съединение).