Добруджа победи Спартак Варна с 2:0 у дома в регионално дерби от 11-ия кръг на Втора лига. Головете за успеха на "жълто-зелените" вкараха Преслав Йорданов (25) и Андриан Димитров (73).

С успеха Добруджа събра 19 точки и излезе на 4-о място във временното класиране. Толкова имат и "соколите", които са пети, а това беше втора поредна загуба за водения от Васил Петров отбор.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха в 25-ата минута. Тогава след центриране на Славчо Шоколаров топката стигна до Преслав Йорданов, който преодоля Никола Виденов.

През втората част Йорданов на два пъти можеше да удвои, а с пропуск се отличи и Шоколаров. Все пак в 73-ата минута Добруджа вкара втори гол. Тогава Емануил Манев отправи удар, който срещна гредата, а топката се озова в Андриан Димитров, който вкара в опразнената врата за крайното 2:0.