Отборите на Хебър Пазарджик и Добруджа откриха 32-ия кръг във Втора лига и завършиха наравно - 1:1, в любопитен мач на "Георги Бенковски. Цветан Илиев откри резултата за гостите след точно изпълнена дузпа в 61-ата минута, но седем преди края Йордан Тодоров реализира красив гол във вратата на Добруджа, за да остави поне точка в Пазарджик от тази среща.

Равенството удря сериозно по амбициите на отбора, воден от Николай Митов, който се опитва да атакува третото място във Втора лига. Хебър остана пети и акумулира актив от 48 пункта, като остана на две зад четвъртия Септември София. Добруджа пък вече има 30 точки и е на шест пред Локомотив Горна Оряховица, който е 15-и.

Срещата на "Георги Бенковски" стартира в мудно темпо, а след четвърт час Красимир Илиев от Хебър напусна контузен, а на негово място се появи Георги Каракашев. Седем по-късно Евгени Игнатов стреля, но стражът на Добруджа Димитър Илиев се намеси и отрази удара. След малко повече от половин час игра Тодор Чаворски погледна смело напред, след което шутира, но прати топката високо над вратата. В 37-ата минута Чаворски отново застраши вратата на Илиев, но изстрелът отиде встрани.

След час игра Каракашев фаулира Ерик Почански в наказателното поле на Хебър и реферът посочи бялата точка за тима от Добрич. Зад топката застана Цветан Илиев, който с лекота прати топката в долния десен ъгъл на Дебърлиев - 1:0 за Добруджа.

Двадесет минути преди края Милен Николов бе намерен в наказателното поле на Добруджа и отправи удар от малък ъгъл, но топката прелетя над вратата, пазена от Димитър Илиев. В 77-ата минута гостите организираха страхотна контраатака, която обаче не завърши с попадение. Иван Минков бе изведен зад отбраната на Хебър, която вече се бе настанила високо на терена в опита си да помогне за реализирането на изравнителен гол. Минков напредна с топка в крака и шутира по земя към вратата на домакините, ала прекалено леко, за да затрудни Дебърлиев, който спаси.

Седем преди края домакините изравниха резултата чрез Йордан Тодоров. Натискът на "зелените" даде резултат и те стигнаха до изравняването. Милен Николов получи вляво топката и достави веднага центриране в наказателното поле на Добруджа, което беше остро. Той намери Тодоров, а неговото засичане на топката бе достатъчно добро, за да влети топката в гостуващата врата - 1:1.

В последната минута на редовното време гостите от Добрич пропуснаха изключителна възможност, която ги лиши от гол. Вратарят Дебърлиев отрази удар отблизо, а топката се върна в Ерик Почански. Бившият играч на Берое и Етър обаче шутира кошмарно неточно от изгодна позиция и лиши своите от успеха при визитата на "жълтите".

Минута по-късно и Хебър се провали в опита си да вкара гол. Ивайло Лазаров бе видян в наказателното поле на гостите, а опорният полузащитник отправи удар, който бе блокиран току пред голлинията от бранител на Добруджа.

Стартовите състави:

Хебър: 1 Петър Дебърлиев - 23 Стойчо Папазов 24 Томислав Папазов 14 Николай Дичев 18 Цветелин Тонев 10 Красимир Илиев 28 Николай Янков 8 Евгени Игнатов 16 Станислав Маневски 77 Октай Хамдиев 99 Тодор Чаворски

Треньор: Николай Митов

Добруджа: 1 Димитър Илиев - 18 Иван Цачев - 31 Мирослав Пушкаров 17 Ахмед Адемов 5 Цветелин Радев 10 Цветан Илиев 11 Стефан Митев 28 Димитър Василев 21 Иван Винков 23 Димитър Алексиев 88 Ерик Почански

Треньор: Светослав Петров