Добруджа постигна лесна победа с 3:1 над Струмска слава в мач от 10-ия кръг на Втора лига. Домакините изиграха силно първо полувреме, след което имаха аванс от 3:0. Първо Ивайло Михайлов беше точен в 16-ата минута, а само четири по-късно Ангел Ангелов удвои. В 41-ата минута Лукас Кардосо от дузпа вкара трети гол за своя отбор.

В 90-ата минута гостите намалиха чрез Цветомир Вачев.

Новият треньор на ФК Ловеч Христо Арангелов дебютира с победа с 3:1 над дублиращия отбор на Ботев Пловдив. Ловчанлии поведоха в 18-ата минута чрез Евгени Игнатов. Малко след това Георги Димитров удвои.

Четвърт час преди края Игнатов вкара трето попадение от дузпа. В добавеното време "жълто-черните" върнаха едно попадение.

В друг мач от кръга Спортист Своге и Беласица завършиха 1:1. Домакинит поведоха в 8-ата минута с гол на Клифорд Ярен. Малко след подновяването на играта Андон Гущеров изравни.