Янтра Габрово победи Добруджа с 1:0 като гост в мач от 33-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение бе дело на Християн Кожухаров от дузпа в 47-ата минута, а от 13-ата гостите играха в намален състав след директен червен картон на Петър Казаков.

Домакините стартираха по-агресивно срещата, но още във 2-ата минута Стефан Митев не успя да намери целта.

Последва добра възможност за Янтра, но Ивайло Иванов стреля покрай вратата. В 13-ата минута габровци останаха в намален състав, след като Петър Казаков получи директен червен картон за фаул срещу Стефан Митев.

В 26-ата минута Ерик Почански центрира в наказателното поле, където Цветелин Радев стреля с глава, но над вратата.

В началото на втората част Янтра получи правото да изпълни дузпа, въпреки че при положенията останаха много съмнения, но главният съдия Неделчо Гаджалов не промени решението си. Християн Кожухаров застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение даде аванс на тима си.

До края на двубоя домакините притиснаха съперника си, но защитата пред Иван Гошев се справи с опасностите и не допусна топката да влети в мрежата му.

С постигнатия успех Янтра се изравни с деветия в класирането Струмска слава с актив от 34 точки, докато Добруджа е 13-и с 30.