ЦСКА 1948 спечели трудно срещу Локомотив ГО с 3:2 в последен двубой от шестия кръг на Втора лига. В герой за "червените" се прояви Андон Гущеров, който вкара два нови гола и покачи головата си сметка на 11 гола в шест мача. Атанас Фиданин изведе домакините в 5-ата минута, след точно изпълнена дузпа. Денислав Александров изравни в 36-ата минута. В добавеното време на първата част Деян Христов отново изведе "железничарите" напред в резултата. Андон Гущеров, от дузпа, изравни в 54-ата минута. Отново той, след нова дузпа, дълбоко в добавеното време на мача, донесе шестата поредна победа за своя тим. През първото полувреме двубоят се игра под проливния дъжд в Горна Оряховица.

Главен рефер на срещата бе елитният съдия Станислав Тодоров.

В 4-ата минута Ивайло Климентов изрита Кристиян Райчев в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа. Атанас Фиданин не сгреши и изведе домакините напред.

В 21-ата минута дойде и първата по-сериозна ситуация за ЦСКА 1948. Сашо Александров стреля, но изстрелът му беше блокиран от бранител на Локо ГО.

Гостите изравниха в 37-ата минута. Васил Шопов изведе Денислав Александров, който стреля и отбеляза за 1:1.

В добавеното време на първата част "железничарите" поведоха отново, след грешка на вратаря на гостите Емил Михайлов. Футболистът на ЦСКА 1948 беше надигран от Деян Христов на границата на вратарското поле. Нападателят на Локо ГО стреля с глава, Михайлов тръгна да боксира с една ръка, но се провали.

В 54-ата минута Андон Гущеров отбеляза за 2:2 от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Иво Харизанов в наказателното си поле. Нападателят на гостите вкара своя десети гол от началото на сезона.

Малко след изравнителния гол, вратарят на гостите спаси изстрел с глава на Деян Христов. Последва и изчистване от голлинията на Локо ГО при разбъркване в наказателното поле им поле.

В 82-ата минута Денислав Александров стреля, но Дафовски успя да отбие изстрела.

В добавеното време се стигна и до драматичната развръзка. Валентин Йосков стреля с глава и топката летеше към вратата на Дафовски, но Фиданин изби акробатично с ръка. Станислав Тодоров показа директен червен картон на бранителя и отсъди втора дузпа за „червените“. Гущеров застана зад топката и с безапелационно изпълнение донесе шестата поредна победа за ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 е лидер в класирането с пълен актив от точки след шест мача, докато Локомотив ГО е 12-ти с пет точки. В следващия кръг „червените“ домакинстват на Струмска Слава, а Локомотив ГО гостува на дубъла на Лудогорец.

Локомотив ГО – ЦСКА 1948 2:3

1:0 Атанас Фиданин (д) 5'

1:1 Денислав Александров 36'

2:1 Деян Христов 45+1'

2:2 Андон Гущеров (д) 54'

2:3 Андон Гущеров (д) 90+4'

Локомотив Горна Оряховица: 14 Стефан Дафовски , 77 Мартин Сандов, 4 Иво Харизанов, 23 Ивайло Тодоров, 5 Махаил Минков, 21 Атанас Фиданин, 7 Кристиян Райчев, 9 Калоян Стефанов, 24 Петър Чалъков, 17 Мартин Петков, 18 Деян Христов

ЦСКА 1948: 33 Емил Михайлов , 25  Александър Александров, 21 Венцислав Василев, 12 Богомил Дяков, 30 Димо Атанасов, 20 Янко Сандански, 71 Тони Иванов, 10  Васил Шопов, 8 Ивайло Климентов, 11  Денислав Александров, 99  Андон Гущеров