ЦСКА 1948 разгроми Септември с 5:0 в дербито на лидерите във Втора лига. "Червените" не оставиха никакви шансове на опонента си и показаха страхотна ефективност пред гола. Андон Гущеров откри резултата в 16-ата минута.  Денислав Александров удвои преднината на домакините в 26-ата минута, а три минути по-късно Тони Иванов направи резултата класически - 3:0. В 55-ата минута Гущеров вкара втория си гол в мача и покачи на 4:0. Денислав Александров също вкара втория си гол в 81-ата минута и така оформи крайния резултат - 5:0.

Звздата на "червените" Андон Гущеров вече има 13 гола през сезона във Втора лига.

Така домакините излязоха еднолично в класиранто във Втора лига с осем победи от осем мача и са с 24 точки. Септември остава втори с три по-малко. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Литекс, след като преди това има мач с Дунав за Купата на България. Септември пък приема дубъла на Лудогорец. Преди това те гостуват в Плевен, на местния Спартак за Купата.

5:0 Денислав Александров 81'

Първата по-опасна ситуация дойде в 7-ата минута. Играчите на Септември сбъркаха при изнасянето на топката и тя попадна в Чавдар Ивайлов. Той обаче вместо да изведе Денислав Александров сам срещу вратаря реши да стреля от границата на наказателното поле и топката попадна в ръцете на Филип Димитров.

„Червените“ излязоха напред в резулатата в 16-ата минута. Андон Гущеров беше изведен зад бранителите на Септември и след това отправи изстрел. Първоначлно Димитров изби, но при добавката от близко разстояние звездата домакините не сбърка и 1:0 за ЦСКА 1948.

В 26-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 отбелязаха втори гол. Васил Шопов открадна топката в половината на Септември. Тони Иванов пусна към Денислав Александров, който излезе сам срещу вратаря и отбеляза за 2:0.

Три минути по-късно домакините отбелязаха и трети гол. Голмайсторът Гущеров изведе Тони Иванов сам срещу Димитров. Нападателят преодоля вратаря и безпроблемно вкара на празна врата - 3:0.

В 53-ата минута дойде и най-чистото положение за тима на Септември. Георги Русев направи самостоятелен пробив и отправи шут от границата на наказателното поле, който обаче премина много близо до лявата греда.

„Червените“ стигнаха и до четвърто попадение в 55-ата минута. Васил Шопов изпълни бързо фаул зад центъра на терена. Така той изведе Денислав Александров сам срещу вратаря, а нападателят стреля под ъгъл. Първоначално Димитров изби, но Гущеров направи добавка от воле и отбеляза второто си попадение в мача и покачи на 4:0.

В 66-ата минута Борис Галчев стреля от 23 метра, но топката се отби от напречната греда.

В 72-ата минута беше подмината спорна ситуация, в която Септември можеше да получи дузпа. Юлиян Попев се опита да центрира, а Александър Александров блокира центрирането, но на повторенията се видя, че топката докосна ръката му.

В 81-ата минута резултатът стана 5:0. Шопов намери Денислав Александров, а младокът успя да премине двама бранители, след което вкара и второто си попадение в двубоя.

Секунди по-късно Ивайло Климентов стреля от десетина мета, но не успя да преодолее Димитров.

Стартови състави:

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 4. Николай Христов, 12. Богомил Дяков (к), 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 71. Тони Иванов, 10. Васил Шопов, 17. Чавдар Ивайлов, 11. Денислав Александров, 99. Андон Гущеров

Ст. треньор: Петко Петков

Септември: 12. Филип Димитров, 8. Борис Галчев (к), 2. Александър Башлиев, 22. Георги Стоичков (11. Иван Тилев 36'), 7. Георги Русев, 9. Преслав Йорданов, 3. Румен Сандев, 17. Спас Георгиев, 24. Стефан Гаврилов, 16. Стилиян Николов, 6. Юлиан Попев

Ст. треньор: Милен Радуканов

Гл. съдия: Никола Попов, гр. София

Стадион: „Васил Левски“, гр. София