ЦСКА 1948 спечели домакинството си на Литекс с 1:0 в среща от 22-ия кръг на Втора лига и се доближи само на четири точки от второто място, което към момента се заема от Монтана. В герой за домакините се превърна Андон Гущеров, който вкара победния гол в 76-ата минута.

В състава на "червените" на скамейката остана Мариян Огнянов.

Първата по-опасна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля опасно с глава след центриране отдясно, но Петров изби в корнер.

Шест минути по-късно Петров изпусна шут от дистанция, Андонов първи стигна до топката, но не успя да преодолее вратаря на Литекс. Мицаков опита да изчисти, но улучи тялото на гостуващия страж и след рикошет топката се отби в напречната греда, след което отиде в краката на Андонов, който от четири метра не уцели празната врата.

След почивката ЦСКА 1948 продължи да доминира, но до 65-ата минута червените се отличиха с два шута от далечна дистанция на Янко Сандански и Чавдар Ивайлов. Първият излезе в аут, а вторият попадна в ръцете на Петров.

В 73-ата минута Спас Георгиев овладя след центриране отляво и стреля от десетина метра, но нацели лявата греда.

Три минути след това "червените" вкараха. Резервата Мариян Огнянов спря топката след центриране отдясно и подаде към Спас Георгиев. Нападателят стреля, но бранител на Литекс успя да го блокира. Топката обаче отиде в Андон Гущеров, който с с премерен удар даде аванс на ЦСКА 1948 г.

В 90-ата минута Гущеров получи извеждащ пас отляво, нахлу в наказателното поле очи в очи с вратаря на гостите, но вместо да стреля върна към непокрития Радой Божилов, с което се запази и крайното 1:0.

ЦСКА 1948 - Литекс 1:0

1:0 Андон Гущеров 76

Състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. Александров, 18. Попов, 12. Дяков, 30. Атанасов, 20. Сандански, 17. Ивайлов, 8. Георгиев, 10. Рамадан, 99. Гущеров, 22. Андонов

Литекс: 13. Петров, 12. Борисов, 33. Николов, 5. Ганев, 10. Г. Иванов, 16. Ив. Иванов, 17. Бонев, 23. Митрев, 21. Капитанов, 9. Йорданов, 18. Мицаков