Черноморец Бургас прекъсна серията си от три мача без победа във Втора лига, след като надви с 2:1 у дома Литекс Ловеч. Срещата, която се игра на стадион "Лазур", беше от 12-ия кръг на втория ешелон в България. "Оранжевите" излязоха напред в резултата след гол от дузпа на Илиян Капитанов още във 2-ата минута. Живко Петков започна обрата с изравнителен гол в 32-ата минута, а успехът на "акулите" донесе Димитър Жеков със страхотно попадение в 81-ата минута. Гостите играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато Михаил Минков беше изгонен.

Срещата започна отлично за Литекс, които поведоха във 2-ата минута след гол на Капитанов от бялата точка. След попадението възпитаниците на Ангел Стойков взеха инициативата, като първо Даниел Иванов отправи неточен удар от границата на наказателното поле, а след това гредата спря Петър Генчев да изравни резултата.

Логичното се случи в 32-ата минута и Живко Петков вкара за 1:1 с удар от близка дистанция. Две минути по-късно Тодор Чаворски със страхотен пас изведе Петков сам срещу вратаря, а нападателят беше повален от Михаил Минков. За действията си защитникът остави своя отбор с човек по-малко на терена.

Малко след това Черноморец можеше да стигне до пълен обрат, но Алекс Божев се отлична намеса изби шут на Чаворски от пряк свободен удар.

През втората част домакините натиснаха в търсене на победата, като пропуските пред вратата на Литекс се редуваха един след друг. Все пак в 81-ата минута Димитър Жеков зарадва феновете в Бургас. Халфът прехвърли Божев със страхотен удар от 30 метра за крайното 2:1.

Черноморец събра 17 точки след днешната среща и излезе на 8-о място във временното класиране. Литеск е 13-и с четири точки по-малко.