Черноморец Бургас и Струмска слава завършиха наравно 1:1 в мач от 27-ия кръг на Втора лига. "Акулите" имаха повече положения за гол в мача, но не успяха да стигнат до успеха.

Павел Жабов откри резултата още в 9-ата минута на срещата. Осем минути преди края на редовното време Борислав Николов изравни.

Черноморец заема 13-о място във временното класиране с 29 точки. Струмска слава е осми с 38 точки.

В друг мач от днес Спортист Своге загуби изненадващо от Черноморец Балчик с 1:2 у дома. "Шоколадите" поведоха в 26-ата с гол на Антон Иванов.

Гостите изравниха в края на първата част чрез Стефан Митев. Шест минути след почивката Наско Янков вкара за крайното 1:2.

И двата отбора остават в зоната на изпадащите. Спортист има 26 точки, докато Черноморец е с пет по-малко.

Спартак Плевен и дубъла на Лудогорец завършиха 1:1.