Черно море победи Черноморец Балчик с 2:1 в контролна среща, играна в Балчик. „Моряците“ отстъпваха в резултата, но още преди почивката след голове на Берк Бейхан и Даниел Димов „моряците“ успяха да стигнат до пълен обрат.

Черно море започна двубоя с натиск, като в първите минути удар на Арлин Дакай мина над напречната греда. В 19-ата минута след самостоятелен пробив Велислав Василев стреля опасно, но вратаря Галин Григоров записа страхотна намеса. В 27-ата минута след добра контраатака и последвало центриране по земя в наказателното поле, Дани Бонев реализира за 1:0. В 33-ата минута Берк Бейхан получи топката пред дъгата на наказателното поле и със страхотен изстрел прониза стража на домакините за 1:1.

В 37-ата минута Павел Георгиев стреля опасно от пряк-свободен удар, но прати топката над напречната греда на вратата, пазена от Християн Славков. В 45-ата минута Едгар Пашеко центрира от корнер, а Данил Димов с глава вкара за 2:1 за Черно море.

На почивката Илиан Илиев пусна в игра Живко Атанасов, Александър Василев, Алекс Фернандес и Мартин Милушев. Те заеха местата на Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Едгар Пашеко и Мартин Милушев.

В 50-ата минута Исмаил Иса се озова на стрелкова позиция, но прати топката над вратата. В 65-ата минута Васил Панайотов замени Арлинд Дакай. В 70-ата минута след грешка в защита, играч на Балчик излезе сам срещу Славков, но стражът на варненци успя да спаси. Николай Костадинов зае мястото на Исмаил Иса. В 80-ата минута Велислав Василев, Берк Бейхан и Брено отстъпиха местата си на Константин Грахльов, Толга Мюрвет и Кристо Яначков.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Мартин Дичев, Берк Бейхан, Арлинд Дакай, Даниел Димов, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Исмаил Иса, Брено Фейрейра.

Резерви: Денислав Стойчев, Алекс Фернандес, Живко Атанасов, Васил Панайотов, Мартин Милушев, Николай Костадинов, Толга Мюрвет, Константин Грахльов, Денис Корсо, Александър Василев, Кристо Яначков.