Отборът на Царско село надви с 3:1 Пирин в гостуването си в Благоевград от 17-ия кръг на Втора лига.

Успехът на „царете“ дойде след пълен обрат, а така момчетата на Никола Спасов заредиха 15-а победа от старта на шампионата. Софиянци вече натрупаха 46 точки, като са с 10 пред втория Монтана, който обаче все още не е изиграл двубоя си от кръга срещу Локомотив София.

„Орлетата“ са на 14-ата позиция във временното класиране след 5 победи, 1 реми и 11 поражения, като имат актив от 16 пункта.

Срещата започна превъзходно за Пирин. Благоевградчани поведоха след 6 минути игра след гол на Димитър Благов. След чудесна атака отдясно Кирил Грозданов пусна много прецизен пас между двама, а малко зад точката на дузпата, Благов овладя и с изстрел по земя леко под диагонал прати топката в долния ляв ъгъл на Царско село.

Гостите упражниха натиск след инкасираното попадение, а в 15-ата минута Георги Хашев отправи удар с глава, който прелетя малко над напречната греда. Георги Минчев опита късмета си малко след това, но право в ръцете на Ивайло Яначков.

Опитите на софиянци продължиха и в 25-ата минута Ивайло Яначков отрази два последователни изстрела на Георги Минчев и Веселин Минев.

Резултатът бе изравнен в 30-ата минута. След центриране отляво, Пламен Тенев бе оставен непокрит и направи 1:1.

Царско село постигна пълен обрат в 38-ата минута след гол от дузпа. Точен от бялата точка бе Георги Минчев. Именно той нахлу в пеналта, а Евгени Тунтев понечи да го блокира, играчът на „царете“ се строполи, а съдията видя непозволена игра и отсъди изстрел от 11-те метра, след който столичани поведоха с 2:1.

В първата минута на добавеното време на първата част Емануел Манев направи 3:1 след страхотно изпълнен фаул.

В началото на вторите 45 минути благоевградчани имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от рефера. Иначе играта продължи да се развива динамично, с положения и пред двете врати. В 70-ата минута домакините искаха игра с ръка на Николай Дюлгеров, но Станимир Тренчев остана безмълвен и не посочи бялата точка, а даде знак играта да продължи.

До края имаше още положения и пред двете врати, но промяна в резултата не последва.