Спартак Варна допусна изненадваща загуба - 1:2 от Добруджа в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Гостите, които са 14-и в класирането, дръпнаха р резултата с попадения на Лъчезар Йорданов и Андриян Димитров. Велислав Боев върна един гол. "Соколите" обаче не успяха да направят нищо повече в този мач и останаха втори, на три точки от лидера Етър. Варненци все пак имат мач по-малко.

В същото време Септември София победи Левски Лом с 2:0. Столичани поведоха в 19-ата минута с гол от дузпа на капитана Асен Чандъров. Четвърт час по-късно Валери Божинов отбеляза дебютното си попадение за Септември. Владислав Узунов оформи крайния резултат в 80-ата минута. Столичният тим е на 4-о място с 48 точки, докато Левски Лом остава на последното 19-о място с 8.

Марица Пловдив - Марек 3:0

1:0 Петър Атанасов (55)

2:0 Мариян Тонев (66)

3:0 Сами Мехмедов (90)

ЦСКА 1948 II - Литекс 4:1

1:0 Валентин Йосков (8)

1:1 Митко Митков (10)

2:1 Валентин Йосков (23)