Берое и Марица Пловдив не успяха да се победят и завършиха  при нулево равенство в контролна среща, играна на помощния терен на стадиона под Аязмото в Стара Загора.

През първата част заралии имаха повече възможности за гол чрез Еспиноса, Трибуле, Вия и Гавраилов, но вратарят на Марица Илия Николов се справи с тези ситуации. В 32-ата минута Станислав Маламов стреля силно от границата на наказателното поле, но Мота улови.

През второто полувреме играта бе равностойна. Полувремето започна с неточен удар към вратата на пловдивчани. Малко по-късно Маламов шутира опасно след добра комбинация с Валери Домовчийски, но също не намери целта. В края на срещата Марица можеше да стигне до успеха, но удар на Димо Бакалов с глава срещна гредата.

Това бе трета проверка за Берое от началото на зимната подготовка на тима след загубата от Саяна Хасково с 1:2 и победата с 6:2 над Атлетик Куклен. До момента през зимната пауза пък Марица завърши наравно 2:2 с Ботев Пловдив, победи с 2:0 Саяна и загуби с 1:2 от Хебър Пазарджик.

Следващата контрола на Берое е срещу Локомотив Пловдив на 3 февруари, събота, от 14:00 часа на стадион „Берое“.

Състав на Берое първо полувреме: 1. Артур Мота, 6. Муса Диало, 3. Франко Минго, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 12. Темитопе Акинжогунла, 7. Роналдо Камара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

Състав на Берое второ полувреме: 23. Родриго Ачинели, 98. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 18. Станислав Йовков, 10. Франсиско Политино, 17. Александър Петров, Карлос Алгара, 4. Стефанос Антониу, 16. Денислав Станчев, 9. Уерик Каетано, Хавиер Силго, Федерико Санети