Отборите на Витоша Бистрица и Миньор Перник завършиха 1:1 в първи мач от шестия кръг на Втора лига. Домакините играха с 10 души почти цяло второ полувреме, след като Слави Паскалев бе изгонен още в 55-ата минута за два жълти картона. Така перничани не успяха да стигнат до победата в трето поредно гостуване.
Резултатът бе открит от Витоша в 15-ата минута, когато  Томи Костадинов реализира с техничен  удар с десния крак в далечния ъгъл на вратаря Борис Груев. Още преди почивката капитанът на домакините Емил Гъргоров получи травма и бе заменен от Християн Димитров.

В 36-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като удар на Венци Василев срещна ръката на защитник на Витоша. Вратарят Груев спаси първия удар на Методи Костов от бялата точка, но той бе пребит, тъй като стражът на домакините бе напуснал и с двата крака голлинията. при повторното изпълнение Костов не сгреши и изравни резултата в 39-ата минута - 1:1.

Веднага след края на първата част треньорът на гостите Христо Янев влезе на терена да иска обяснение от рефера Васил Винев, но бързо бе успокоен от играчите си.

След червения картон за Витоша отборът на Миньор натисна и създаде няколко добри положения, но ги пропиля с лека ръка. Веднъж и гредата помогна на домакините след шут на резарвата Бакуцис. Най-чистата ситуация обаче бе пред Костов, който от чиста позиция прати топката покрай вратата.

ВИТОША - МИНЬОР ПЕРНИК 1:1

1:0 Томи Костадинов (15)
1:1 Методи Костов (39-дузпа)

ВИТОША: 1. Груев, 6. Димитров, 7. Кочилов, 8. Костадинов, 10. Амзин, 18. Петров, 19. Спасов, 21. Илиев, 23. Гъргоров-к, 27. Паскалев, 3. Панев
Треньор Николай Христозов

МИНЬОР: 91. Виденов, 14. Васев, 21. В. Василев-к, 24. Купенов, 30. Орачев, 15. Ценов, 5. Васев, 27. Праматаров, 17. Динев, 10. Тютюков, 9. Костов