Малка изненада поднесоха играчите на Поморие, които се наложиха с 2:1 над лидера ЦСКА-София II в мач от 9-ия кръг на Втора лига. Така гостите слязоха от върха, който заемаха до този кръг.

Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев започнаха много активно и до 5-та минута два пропуска направи Антон Иванов. Превесът на поморийци беше материализиран в 28-та минута, когато Майкъл Тевия откри резултата.

Това се случи след изстрел с глава на бившия играч на Левски след центриране на Милен Танев от пряк свободен удар. Секунди преди почивката Ахмед Ахмедов удвои след индивидуален пробив през центъра.

През втората част "червените" опитаха да отвърнат на удара и в 57-та минута Милчо Ангелов намали с глава. За повече обаче гостите нямаха сили и мачът приключи при 2:1 за домакините край морето.

Близо 1000 зрители приветстваха ценната победа на поморийци, която беше едва трета за тях от началото на първенството, но поне ги изкачи в средата на временното класиране и ги отдалечи от задните позиции.

Следващата среща на Поморие е следващата неделя, като тогава тимът гостува на Витоша Бистрица. Мачът е от 14:45 часа и ще бъде предаван на живо по DIEMA SPORT 2 и на нашата платформа GONG PLAY.