Втородивизионният Марица победи с 2:0 Локомотив Пловдив в контролна среща. Мартин Паскалев си отбеляза автогол в 40-ата минута, а секунди след почивката Станислав Маламов отбеляза второто попадение. Загубата е втора поред в подготовката за тима от "Лаута", който преди три дни отстъпи с 2:3 на Берое.

Локомотив можеше да поведе още в 4-ата минута, когато новото попълнение Мартин Райнов отблизо прати топката право в ръцете на Петър Начев. Малко преди да измине четвърт час игра Бабакар Дион отправи коварен изстрел, който бе избит в корнер от стража на Марица. При центрирането от ъгловия удар Хорхе Сегура се извиси над всички и отново вратарят на "пиратите" не позволи да бъде преодолян.

Пет минути преди почивката противно на логиката  Марица поведе. Мартин Райнов загуби топката в центъра на терена, която веднага бе продължена надясно към Веселин Марчев. Той  напредна и центрира към наказателното поле, където Мартин Паскалев в опита си да избие топката я прати в собствената си врата

Минута по-късно Евандро изведе Медвед на отлична стрелкова позиция, но и украинецът изгуби дуела с Начев.

Още в първата минута на втората част Марица стигна до втори гол чрез Станислав Маламов, който завърши отлична атака на съотборниците си.

В 72-рата минута защитникът на Локомотив - Тодор Павлов отправи силен шут от наказателното поле, но Илия Николов прояви страхотен рефлекс и предотврати опасността. До края на редовното време нямаше положения пред двете врати и резултатът се запази непроменен.

Това бе предпоследна проверка и за двата тима преди подновяването на шампионата. В петък Локомотив ще срещне Етър  в последната си контрола от зимната подготовка, докато Марица ще се изправи срещу състава на Крумовград.

МАРИЦА - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:0

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 28. Свилен Щерев, 5. Димитър Аврамов, 4. Атанас Ташолов, 23. Соломон Джеймс, 15. Християн Димитров, 29. Янко Ангелов, 21. Станислав Маламов, 18. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски (К), 10. Веселин Марчев

Резерви: 13. Милен Танчев, 77. Стефан Попов, 70. Божидар Шехов, 24. Дейвид Ифеани, 90. Симеон Сираков, 8. Димо Бакалов, 86. Илия Николов, 30. Наско Христев, 19. Мартин Газиев, 14. Теодор Андреев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 19. Владимир Медвед, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 3. Мичи Нтело, 13. Тони Лесов, 99. Иван Узунов, 33. Станимир Празов, 2. Васил Църцев, 18. Божидар Костадинов