Страховит старт на пролетния полусезон записа ЦСКА 1948. "Червените" разгромиха със 7:1 гостуващия Спартак Плевен в последен мач от 19-ия кръг на Втора лига.

През първото полувреме по нищо не личеше, че гостите ще си тръгнат със седем гола във вратата си. Резултата бе открит чак минута преди почивката. Отбеляза го Венцислав Василев. В добавеното време на първата част Васил Шопов се разписа за 2:0.

Не бяха изминали и 10 минути от второто полувреме, когато Ивайло Климентов направи резултата класически. В 60-ата минута Раденцов върна едно попадение от дузпа, колкото да ядоса домакините, които нанизаха още четири гола във вратата на плевенчани. Климентов се разписа още веднъж в 64-ата минута, а Даниел Младенов вкара в официалния си дебют за ЦСКА 1948 в 67-ата минута.

Голмайсторът Андон Гущеров (74) и Валентин Йосков (84) оформиха крайното 7:1.