Спортист Своге победи с 2:0 Добруджа в мач от третия кръг на Втора лига. Първото попадение падна в средата на първата част и бе дело на Иво Харизанов. Бранителят се разписа в 26-ата минута на срещата. В самия край на мача пък Григор Долапчиев оформи крайното 2:0.

През по-голямата част на мача домакините бяха по-активният тим на терена, така че успехът на Спортист е заслужен. Гостите довършиха срещата с човек по-малко, след като Илиян Капитанов спря откъсващ се футболист на домакините.

Това бе първи успех и първи точки за Своге през новия сезон, след като новакът стартира с две загуби, което коства и поста на наставника Георги Станков. Добруджа пък остава с една точка от началото на шампионата.