Спортист победи дублиращия тим на Славия с 3:1 в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на стадион „Славия“ в София.

„Шоколадите“ отбелязаха своите попадения през първото полувреме. Още в 4-та минута точен бе Илия Русинов. Той се възползва от отбита от вратаря топка след удар на Георги Николов. В 6-та минута Лукас Мартинс даде успореден пас към наказателното поле, Георги Николов стреля, но стражът на домакините спаси.

В 20-та минута резултатът стана 2:0. След центриране от ъглов удар последва разбъркване в наказателното поле и Павлин Чиликов с крак мушна топката за втори път в мрежата на Славия. Само 2 минути по-късно резултатът можеше да стане 3:0. Ангел Бастунов отне топката от защитата на „белите“, подаде към Георги Николов, който шутира, но в аут.

В 31-та минута Лукас Мартинс пропусна изключително чисто положение. Той получи топката абсолютно сам в наказателното поле, но реши да стреля със сила и точността му избяга. Владимир Семерджиев вкара третия гол в 38-та минута. Той стреля силно извън наказателното поле и реализира за 3:0.

На почивката Петър Колев направи 8 смени в своя състав. В 53-та минута Петър Вуцов можеше да се разпише, но вратарят на Славия спаси. Домакините намалиха в 81-та минута, когато Стефан Трайков получи добра топка по диагонала и я вкара в мрежата. Малко след попадение Влади Сиромахов можеше да вкара четвърти гол за Спортист, но стреля с глава в аут.

СПОРТИСТ: Мартин Величков, Богдан Костов (46 – Симеон Чатов), Петър Вуцов, Павлин Чиликов (46 – Габриел Александров), Дилян Георгиев (46 – Владимир Сиромахов), Димитър Петров (71 – Филип Ангелов), Владимир Семерджиев (46 – Слав Петков), Александър Бастунов (46 – Панайот Пасков), Илия Русинов (46 – Аюб Тазути), Лукас Мартинс (46 – Йоан Маринов), Георги Николов (46 – Джовани Сантос)(71 – Кирил Янакиев)