Завърналият се в efbet Лига отбор на Пирин Благоевград разгроми с 6:1 втородивизионния Нефтохимик  в контрола, играна на стадион „Христо Ботев“.

Гостите изненадващо поведоха чрез Ивайло Лазаров, който се разписа от дузпа. Пирин направи пълен обрат още до почивката, а през втората част вкара още 4 гола. Грузинецът Гурам Гощелиани (43, 45, 61) блесна с  хеттрик, останалите попадения отбелязаха Конър Хендерсън (50), Антон Карачанаков (87) и завърналият се в родния си тим Петър Занев (90).

Стартови състави

Пирин Бл: 1. Шейтанов, 23. Тодоров, 5. Бодуров, 14. Николов, 8. Старокин, 11. Манолев, 31. Станоев, 44. Хендерсън, 7. Брахими, 25. Гощелиани, 26. Тасев

Нефтохимик: 13. Орлинов, 19. Иванов, 77. Минчев, 4. Стойчевски, 15. Карагьозов, 35. Аксел, 71. Лазаров, 9. Стефанов, 20. Иванов, 3. Георгиев, 21. Данчев