Ботев Пловдив и Марица завършиха 2:2 в контрола. Джеймс Ето'о (18) и Дилан Мертенс (56) вкараха за "канарчетата", Мариян Тонев (53-дузпа) и Валери Домовчийски (71) се разписаха за втородивизионния тим.

Първата по-интересна ситуация се откри пред домакините, но Мертенс не успя да затрудни стража на Марица. В 18-ата минута Ботев поведе с гол на Джеймс Ето'о, който изненада вратаря Илия Николов с изстрел от дистанция. Малко след това Па Конате пропусна да удвои.

Гол на Мариян Тонев в 36-ата минута бе отменен заради засада, а в 50-ата минута удар от въздуха на Станислав Маламов бе спасен от Аргилашки.Марица стигна до изравняне от дузпа в 53-ата минута, а точен от бялата точка беше  Мариян Тонев.

Радостта на Марица обаче бе кратка, тай като само 180 секунди по-късно Дилан Мертенс отново изведе своя тим напред в резултата с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 71-ата минута равенството бе възстановено след контратака, завършена от Домовчийски. В края Ботев изпусна да запише победа в последната си контрола преди подновяването на efbet Лига.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев (К), 6. Мертенс, 10. Току, 15. Ето’о, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 25. Работов, 28. Филипов

МАРИЦА: 86. Николов, 66. Лазов, 19. Газиев, 24. Грънчов, 7. Вешев, 29. Ангелов, 8. Праматаров, 9. Атанасов, 21. Маламов, 17. Домовчийски, 87. Тонев