Отборът на Спортист Своге загуби с 2:3 домакинството си на втория отбор на Лудогорец. През първото полувреме Спортист тръгна по-нахъсано, но гостите вкараха две попадения чрез Валентин Найденов и Илкер Будинов.

През втората част домакините успяха да върнат един гол чрез Томислав Павлов, но в 80-ата минута реферът свири дузпа за гостите гарнирана с червен картон за Галин Ташев. Велислав Минков я превърна в гол. Само две минути по-късно и разградчани останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Валентин Цветанов, който бе влязъл в игра едва 7 минути по-рано.

В дадените от рефера допълнителни минути в края на мача домакините върнаха още един гол. Илия Русинов се оказа най-съобразителен, след меле в наказателното поле и изпрати топката в мрежата.

Мачът започна равностойно с няколко интересни ситуации пред вратата на гостите от Лудогорец. Първото по-чисто положение бе в 7-ата минута, когато Борислав Стойчев игра с глава, но топката премина покрай вратата.

Гостите от Разград успяха да вкарат гол в 15-ата минута. Тогава те осъществиха бърза контраатака, Владислав Найденов получи топката в наказателното поле и от десетина метра я мушна във вратата на Стефано Кунчев.

В 23-ата минута гостите от Лудогорец вкараха и втори гол. Владислав Найденов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, прехвърли го и топката тръгна към вратата, но се удари в десния стълб, разходи се по голлинията, върна се при Найденов, който я пое до аутлинията и подаде към Илкер Будинов, който я вкара в мрежата.

Спортист можеше да върне един гол в 26-ата минута, когато Григор Долапчиев стреля красиво от границата на наказателното поле, но топката се удари в напречната греда.

В 42-ата минута гредата бе верен помощник на Стефано Кунчев. Отново Владислав Найденов бе в основата на ситуацията. Той си освободи пространство пред наказателното поле, стреля силно, но топката се удари в рамката на вратата.

Второто полувреме започна с удар с глава на Димитър Алексиев, но топката попадна в ръцете на Дамян Христов.

Мачът продължи в размяна на надмощие, като и двата отбора опитаха бързи атаки.

Спортист върна едно попадение в 69-ата минута. Тогава домакините осъществиха добра атака, а Павлов бе най-съобразителен в наказателното поле и от непосредствена близост успя да мушне топката във вратата на съперника.

Този гол даде необходимото самочувствие на Спортист, който създаде още няколко голови положения. Две минути след попадението Томислав Павлов даде чудесен извеждащ пас към Ивайло Христов, който първоначално се пребори за топката, но после се засуети и тя попадна у Дамян Христов.

В 80-ата минута Лудогорец направи много добра контраатака. Методий Стефанов даде добър пас към Георги Чукалов, който влезе опасно в наказателното поле и бе задържан от Галин Ташев. Реферът Мустафа Шефкет отсъди дузпа и изгони с директен червен картон Галин Ташев. Зад топката застана Велислав Минков, който реализира наказателния удар.

В 82-ата минута Спортист изпълни много добре заучено положение от пряк свободен удар. Кирил Янакиев.

В 83-ата минута Валентин Цветанов извърши грубо нарушение срещу футболист на Спортист и реферът му показа втори жълт и съответно червен картон. Така футболистът, който влезе в игра в 76-ата минута само за 7 минути си извади два жълти картона.

Заключителният натиск на Спортист даде резултат в първата минута от продължението на мача. Илия Русинов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и успя да вкара топката в мрежата на гостите.

В третата минута от продължението Димитър Алексиев стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

Спортист – Лудогорец II 2:3
голмайстори:
0:1 Владислав Найденов (15), 0:2 Илкер Будинов (23), 1:2 Томислав Павлов (69), 1:3 Велислав Минков (81 – дузпа), 2:3 Илия Русинов (90+1)

Спортист: Стефано Кунчев, Мартин Сандов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стивън Славков (66–Илия Русинов), Кирил Янакиев, Красимир Панчев (50–Ивайло Христов), Томислав Павлов, Григор Долапчиев (46–Димитър Алексиев)

Лудогорец II: Дамян Христов, Кристиян Райчев, Владислав Найденов (57–Хюсеин Кельовлуев), Цветослав Петров (46–Велислав Минков), Методий Стефанов, Александър Ганчев, Тихомир Димитров, Илкер Будинов (65–Хидает Хюсеин), Петко Цанков, Петър Георгиев (65–Георги Чукалов), Бранимир Костадинов (76–Валентин Цветанов)

Жълти картони: Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Стивън Славков (С) Найденов, Бранимир Костадинов, Валентин Цветанов, Дамян Христов (Л)

Червени картони: Галин Ташев (80, Спортист), Валентин Цветанов (83, Лудогорец)

Главен съдия: Мустафа Шефкет (Кърджали)