Локомотив Сф спечели победа с 2:0 на терена на борещия се поне за участие в бараж за Първа лига Витоша Бистрица в мач от 26-ия кръг на втория ешелон.

Пред около 350 зрители, стотина от които подкрепящи гостите, локомотивци изиграха един от най-солидните си мачове като гости този сезон и спечелиха едва втората си победа навън /първата бе още в първия кръг срещу Левски Карлово/.

Витоша така и не успя да създаде чиста ситуация за гол цял мач, като единствените добри атаки бяха два пробива до аутлинията в близост до вратата през първата част, завършили обаче без удари. Единственият по-опасен изстрел и то над вратата на гостите отправи в 45-ата минута Георги Амзин.

Локомотив поведе след корнер в 15-ата минута, който изпълни Васев, а Виячки отклони топката с глава, добавена отново с глава от Димитър Георгиев във вратата за 0:1.

Вторият гол бе почти идентичен на първия – Никола Иванов центрира от фаул, а там с глава Евгени Зюмбюлев отбеляза за 0:2 в 35-ата минута.

През второто полувреме Локомотив затвори играта и не даде никакви възможности на своите домакини. Пред Илия Димитров дори се откри шанс за трети гол в 50-ата минута, но сам пред вратаря, той си подкара малко по-силно топката и ударът му бе блокиран от вратаря Християн Василев.

С трите точки Локомотив събра 38 и се намира на осмата позиция след 26-ия кръг във Втора лига. Въпреки загубата, Витоша остава с реален шанс за атакуване на баражите – трети е с 46 точки.

Любопитен детайл от мача бе, че вратарят на Локомотив Сф Александър Любенов игра с фланелка с номер 19 на полеви играч от втория екип на отбора в черно-бяло райе, тъй като вратарската очевидно съвпадаше по цвят с екипите на домакините.

ВИТОША – ЛОКО СФ 0:2

0:1 Димитър Георгиев 15, 0:2 Евгени Зюмбюлев 35

ВИТОША: Християн Василев, Георги Амзин, Димитър Панталеев /54-Ангел Стоянов/, Ивайло Лазаров /78-Лъчезар Котев/, Йордан Върбанов, Кристиян Кочилов, Николай Христозов, Петко Цанков /69-Отофе Пол/, Румен Гьонов ,Христо Попадийн, Четин Садула. Старши треньор – Костадин Ангелов

ЛОКО Сф: Александър Любенов, Александър Горанов, Емил Виячки, Евгени Зюмбюлев, Мики Орачев, Никола Иванов, Георгиос Бузукис, Даниел Васев /68-Богомил Христов/, Димитър Георгиев /80-Владислав Мисяк/, Александър Манолов /90-Денис Пидев/, Илия Димитров. Старши треньор – Явор Вълчинов

СЪДИЯ: Мустафа Шефкет