Локо Сф обърна гостуващия Несебър с 3:1 в оспорван мач от предпоследния 29-и кръг на Втора лига.

Локомотивци бяха наказани със затваряне на сектор А на стадиона в „Надежда“ и феновете на домакините бяха настанени в клетката за гостуващи привърженици, откъдето се раздадоха вокално.

Мачът започна с ранен гол за несебърци. Грешка в защитата на Локомотив изведе Ерай Карадайъ сам срещу вратаря и той търкулна топката покрай Любенов за 0:1.

В 12-ата минута Александър Манолов изскочи сам срещу вратаря на Несебър, но стреля в тялото на Росен Андонов и пропусна.

Далечен изстрел на Пюскюлю в 24-ата минута намери подготвен вратаря на Локомотив Любенов, който изби в корнер.

Два корнера поред в 26-ата и 27-ата минута за малко не донесоха нов гол за гостите. Първо Иван Стоянов принуди Любенов отново да се намесва акробатично, а после шутът на Диян Молдованов намери напречната греда.

Веднага след това гол на Локомотив не бе зачетен заради вдигната засада.

В 33-ата минута Васев изведе Георгиев пред вратаря на Несебър, но той прехвърли и него, и вратата.

Голямо меле след фаул пред вратата на железничарите не бе оползотворено в 44-ата минута.

Размяната на удари приключи в последната минута на първото полувреме, но този път резултатно. Несебърци загубиха топката в собствената си половина и Александър Алeксандров изравни резултата с удар от наказателното поле – 1:1.

Второто полувреме започна с ранен гол на Локомотив. Вкара го топреализаторът на Втора Лига Димитър Георгиев в 47-ата.

Несебър установи натиск, но стигаше по-трудно до положение в сравнение с първата част. Все пак в 73-ата минута Карадайъ стреля опасно с глава, но Любенов улови топката.

В 83-ата минута Васев пусна триково към току-що влезлия Мисяк и след сблъсък със защитник реферът посочи бялата точка. Димитър Георгиев бе точен от дузпата и направи резултата 3:1, а собствената си голова сметка – 17 попадения.

Локомотив събра 44 точки в класирането, а Несебър остана с 39.

ЛОКО СФ – НЕСЕБЪР 3:1

0:1 Ерай Карадайъ 5, 1:1 Александър Александров 45, 2:1 Димитър Георгиев 47, 3:1 Димитър Георгиев 83-дузпа

ЛОКО СФ: 20 Александър Любенов, 6 Александър Горанов, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 14 Никола Иванов, 94 Даниел Васев /87-Красимир Милошев/, 9 Димитър Георгиев, 11 Александър Манолов, 19 Александър Александров /81-Владислав Мисяк/, 7 Даниел Пеев /69-Кристиян Николов/ /Резерви: 1 Цветомир Витков, 15 Владислав Мисяк, 25 Денис Пидев, 13 Кристиян Николов, 26 Красимир Милошев, 4 Александър Григоров, 16 Мартин Вълчинов/ Старши треньор – Явор Вълчинов

НЕСЕБЪР: 33 Росен Андонов, 18 Нуретин Пюскюлю, 23 Диян Молдованов, 3 Иван Стоянов, 9 Симеон Баев /76-Даниел Бенчев/, 10 Галин Димов, 2 Джуниет Али, 20 Джунейт Яшар /63-Цветомир Цонков/, 17 Иван Цачев, 19 Ерай Карадайъ, 15 Дженк Зиксянг /56-Николай Костов/ /Резерви: 1 Стамен Бояджиев, 27 Николай Костов, 22 Цветомир Цонков, 16 Николай Дамянов, 6 Даниел Бенчев, 7 Николай Колев, 26 Живко Динев/ Старши треньор – Николай Русев.

СЪДИЯ: Петър Доровски

СТАДИОН:„ЛОКОМОТИВ“ - 200 зрители