Локо Сф не можа да мине отвъд нулите в първия си мач за новия сезон срещу Черноморец Балчик - 0:0. "Червено-черните" страдаха от липса на идеи и не съумяха да победят в първото си домакинство.

Мачът започна равностойно и без положения. Но се видя, че Черноморец е дошъл в София да се надиграва. Локомотив трудно стигаше до положения, освен до известно напрежение след изпълнение на ъглови удари.

Даже първата реална опасност създадоха гостите от Балчик в 33-ата минута след далечен удар на Валери Христов, отразен под гредата от вратаря Любенов.

В 44-ата минута Локо Сф бе близо до гола, след като Йордан Тодоров центрира и Костадин Хазуров с глава забоде топката, но вратарят на Черноморец Християн Христов се намеси великолепно и спаси.

В добавеното време на първата част възникна напрежение между двата отбора, а съдията успокои страстите с по един жълт картон. Но гол преди почивката не падна.

В 52-ата минута след корнер за Черноморец топката попадна у Цветан Илиев, който не успя да нанесе достатъчно силен удар, но все пак топката коварно се запъти под гредата, където Любенов я изби в корнер.

Нелош удар на Богомил Христов в 60-ата минута бе избит от вратаря на балчиклии в корнер.

В 68-ата минута вратарят Христов затвори ъгъла пред удара на Мартин Станкев. Локо Сф натисна, но го правеше само с центрирания. Веднага след това Ахмет Хикмет стреля опасно, но малко над вратата на домакините.

В 77-ата минута Станкев центрира добре отдясно, но Виячки не можа да засече добре топката и тя излезе в аут.

В добавеното време вратарят на Локо Сф Любенов с плонж спаси вратата си от гол.

Но така или иначе Черноморец си замина със заслужена точка на терена на Локо Сф - 0:0

ЛОКОМОТИВ СФ – ЧЕРНОМОРЕЦ БАЛЧИК 0:0

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 3 Марио Петков, 23 Емил Виячки, 15 Александър Горанов, 21 Христос Контохристос, 88 Богомил Христов /73-Георги Нетов/, 6 Георгиос Бузукис, 17 Йордан Тодоров /46-Франк Мбарга/, 27 Андрей Виденов /46-Мартин Станкев/, 11 Владислав Романов, 9 Костадин Хазуров /Резерви: 12 Цветомир Витков, 16 Иван Калайджийски, 7 Георги Нетов, 77 Мартин Станкев, 4 Франк Мбарга, 20 Даниел Алексиев/ Старши треньор – Ангел Колев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1 Християн Христов, 92 Траян Траянов, 12 Генади Луго, 2 Валери Христов /46-Александър Попов/, 24 Владислав Мирчев, 4 Михаил Венков, 73 Тодор Паланков, 11 Румен Касабов /57-Румен Александров/, 21 Мирослав Начев, 20 Николай Иванов, 10 Цветан Илиев /67-Ахмет Хикмет//Резерви: 30 Валентин Добрев, 7 Александър Попов, 13 Ахмед Хикмет, 8 Георги Георгиев, 31 Севдалин Стайков, 18 Янислав Иванов, 9 Румен Александров/ Стариш треньор – Георги Иванов

СЪДИЯ: Георги Гинчев

СТАДИОН: „Локомотив“ - 700 зрители