Локомотив Сф надви гостуващия Кариана с 2:0 във втория си мач на закрити врата у дома, с което изтече наказанието му.

Локомотив най-сетне успя да реализира първия си шампионатен гол от игрова ситуация, а другият бе от дузпа. „Червено-черните“ имат страхотна ефективност – с едва 4 гола в 9 кръга от Втора лига са събрали 10 точки и са на 10-о място в класирането.

Кариана е на дъното заедно с Лудогорец 2, като има 5 точки.

Но играта на локомотивци продължава да не задоволява...

Първата опасност изникна в 6-ата минута пред вратата на Локомотив. Топката се озова у Кристиян Димитров на 7-8 метра от голлинията, но Иван Каладжийски с решителен шпагат изби в корнер.

В 14-ата минута Бастунов тества рефлекса на Любенов, а веднага след това и Романов стори същото с вратаря на Кариана Станев, те внимаваха.

В 27-ата минута Зоран Швоня стреля от фаул, но Стаенв успя да избие в корнер за домакините.

В 38-ата минута далече удар на Николай Дичев накара стража на локомотивци Любенов да плонжира, за да избие.

В 51-ата минута Ангел Цолов събори Романов в пеналта на гостите и Страхиня Кърстевски реализира дузпата в полза на Локо Сф – 1:0.

В следващата минута Кърстевски излезе сам срещу вратаря, но се забави и беше затворен.

В 58-ата минута Даниел Васев пробва от фаул да намери близкия ъгъл, но вратарят на гостите отново бе на мястото си и изби в корнер.

В 78-ата минута Локо Сф вкара първия си гол от игрово положение в първенството, едва в 9-ия кръг. Нетов подаде по трева, вратарят на Кариана Станев не изби добре, топката отиде у накуцващия Владислав Романов, но за него не бе проблем да я изпрати в опразнената врата за 2:0.

В 86-ата минута вратарят на домакините Любенов изби в корнер и Локомотив записа победа.

ЛОКО СФ – КАРИАНА 2:0

1:0 Страхиня Кърстевски 51-дузпа, 2:0 Владислав Романов 78

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 16 Иван Калайджийски, 26 Красимир Милошев /55-Георги Нетов/, 23 Емил Виячки, 15 Александър Горанов, 21 Христос Контохристос, 6 Георгиос Бузукис, 25 Зоран Швоня, 77 Мартин Станкев /46-Даниел Васев/, 11 Владислав Романов /82-Богомил Христов/, 79 Страхиня Кърстевски /Резерви: 12 Цветомир Витков, 94 Даниел Васев, 88 Богомил Христов, 9 Костадин Хазуров, 7 Георги Нетов, 14 Валентин Николов, 20 Даниел Алексиев/ Старши треньор – Ангел Колев

КАРИАНА: 1 Павел Станев, 2 Ангел Цолов, 20 Николай Дичев, 14 Деян Иванов, 17 Стоян Предев, 16 Николай Николов, 5 Янислав Иванов /52-Владимир \мичев\8, 7 Ивелин Илиев, 30 Ангел Бастунов, 10 Цветомир Тодоров /86-Кристиян Илиев/, 77 Кристиян Димитров /56-Лионел Матадос//Резерви: 12 Стамен Бояджиев, 15 Ангел Русев, 73 Владимир Мичев, 13 Георги Георгиев, 97 Лионел Матадос, 18 Кристиян Илиев, 4 Цветко Иванов/ Старши треньор -Веселин Великов.

СЪДИЯ: Георги Давидов

СТАДИОН: „Локомотив“