Черно море записа успех с 3:1 срещу Черноморец Балчик в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Мехди Фенуш реализира два гола през първата част, а Георги Илиев се разписа в последната минута на мача. Валентин Йосков пък вкара почетното попадение за гостите в 85-ата минута.

Треньорът Илиан Илиев пусна сред 11-те дошлия на проби 28-годишен холандец Леандро, който започна като дясно крило и престоя на терена до 63-ата минута. Неофициален дебют за "моряците" направи и завърналият се на "Тича" вратар Георги Китанов. Иначе варненци стартираха със Стефан Станчев и Пламен Димов в центъра на защитана. На десния бек започна Атанас Зехиров, а отляво Миро Енчев. В средата на терена си партнираха Петър Витанов и Васил Панайотов, а на лявото крило - Мехди Фенуш. На върха на атаката игра Жоржиньо, а зад него действа Георги Божилов.

Черно море стартира срещата с натиск и още в 4-ата минута Мехди Фенуш откри резултата след самостоятелен пробив. В 9-ата Жоржиньо се озова на стрелкова позиция след двойно подаване с Божилов, но вратарят на гостите успя да спаси. Минута по-късно Тодор Паланков стреля опасно от дистанция, но над вратата на Китанов. В 16-ата минута Миро Енчев се извиси над всички в наказателното поле след центриране от корнер и стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. В 19-ата Атанас Зехиров изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, но ударът на нападателя бе спасен от Християн Христов.

В 21-вата Мехди Фенуш бе изведен отляво и с десния крак прати топката в мрежата на Черноморец - 2:0. Четири минути по-късно отново Фенуш се озова сам срещу вратаря на Балчик, финтира го и точно преди да вкара топката в опразнената врата, бранител на гостите прибяга и изби топката от крака му. 26-ата Божилов стреля от границата на наказателното поле, но Християн Христов отново показа блестящ рефлекс и изби в корнер. В 43-ата Пламен Димов засече с глава центриране от фаул, но стреля покрай гредата.

55-ата Севдалин Стайков засече с глава центриране от корнер, но Иван Дюлгеров улови топката. 64-ата минута Н`Донгала стреля опасно от пряксвободен удар, но топката премина много близо до страничната греда. 73-ата минута Георги Илиев стреля от дъгата на наказателното поле, но Христов отново се отчете с блестящо спасяване. 82-ата Данаил Димов намери Жоржиньо, който стреля от наказателното поле, но в аут. 85-ата минута Румен Касабов намери Валентин Йосков в наказателното поле и нападателят на Балчик не сгреши за 2:1. Малко след това Жоржиньо засече с глава центриране от фаул на Георги Илиев, но не намери очертанията на вратата. 88-ата минута вратарят на Черноморец не успя да улови топката след изстрел на Жоржиньо, а Георги Илиев при добавката оформи крайното 3:1

Черно море: Георги Китанов (46-Иван Дюлгеров), Стефан Станчев, Пламен Димов (46-Емил Янчев), Мирослав Енчев (75-Данаил Димов), Атанас Зехиров (75-Йордан Радев), Васил Панайотов (70-Петър Вуцов), Пепи Витанов (46-Георги Илиев), Мехди Фенуш (46-Аристот), Леандро (63-Лъчезар Йорданов), Георги Божилов (75-Велислав Василев), Жоржиньо.

Черноморец Балчик: Християн Христов, Михаил Венков, Севдалин Стайков, Генади Луго, Мирослав Начев, Тодор Паланков (68-Румен Александров), Ахмед Хикмет (75-Георги Георгиев), Цветан Илиев, Владо Мирчев (54-Александър Попов), Юнуз Юнуз (63-Румен Касабов), Валентин Йосков.