Втородивизионният Монтана загуби от третия в арменското футболно първенство Пюник с 1:2 (0:0) във втората си контрола на лагера в турския курорт Алания.

Николай Цветков отбеляза попадението за българския тим в 74-ата минута от пряк свободен удар.

Преди това във второто полувреме арменците взеха аванс с два бързи гола - в 56-ата минута след центриране от корнер и 62-ата минута с удар от границата на пеналта.

23-годишният защитник на Монтана Васил Попов, който е с контузия на дясното коляно, се завръща в България и през следващата седмица ще премине изследване на ядрено-магнитен резонанс, след който ще стане ясно дали ще бъде необходима операция.

Следващата проверка на Монтана в Турция е на 30 януари срещу руския Краснодар./БТА