В контролна среща играна на градския стадион в Плевен Монтана победи с 4:2 домакините от Спартак Плевен, които бяха водени за първи път от бившия треньор на монтанци Ферарио Спасов.

Гостите превъзхождаха през целия мач и вкараха по два гола преди и след почивката. През първото полувреме точни бяха Атанас Илиев (23), който откри резултата след центриране на Шоко и Петър Атанасов (36) с удар в долния десен ъгъл. През второто се разписаха Иван Иванов (62) и завърналият се на терена след тежка контузия бразилски нападател Данило Соуса Монис–Бала (83), като и за двете попадения асистира Сергей Георгиев. Малко преди края Раиф Мурадов извърши нарушение в собственото си наказателно поле и домакините стигнаха до по-почетна загуба, след като Стефан Христов вкара отсъдената дузпа. Христов заби и първия гол за Спартак за 1:3 в 67-та мин. Неофициален дебют за Монтана направи гръцкият защитник Христос Кондохристи, който ден преди мача подписа договор с клуба. Единствено опитният полузащитник Николай Чипев пък не влезе в игра. 27-годишният футболист пострада срещу Славия в последния кръг от първенството, сцепената му глава бе защита с няколко шева и затова ст. треньорът Стевица Кузмановски му даде почивка.

Монтана: Ивайло Василев, Гийерме да Соуса-Шоко, Иван Михов, Христос Кондохристи, Антон Полюткин, Георги Коруджиев, Андреас Васев, Петър Атанасов, Атанас Илиев, Маркос Маркиньос, Фернандо да Силва (Христо Иванов, Раиф Мурадов, Тихомир Трифонов, Иван Иванов, Даниел Генов, Костадин Дяков, Сергей Георгиев, Стивън Петков, Данило Соуса Монис–Бала).