Лудогорец II не се предаде при гостуването си на Септември в София и стигна до 2:2, въпреки че съперникът поведе с 2:0. Мачът от X кръг на първенството във Втора професионална лига се игра сега, защото бе отложен заради първия двубой на младите таланти на "орлите" в Младежката шампионска лига срещу Слован в Братислава.

Септември откри резултата в 14-та минута и минималната преднина се запази до края на първата част. Втората не започна добре за момчетата на Тодор Живондов, които инкасираха още едно попадение в 48-та минута. Този гол обаче не отчая "орлите", а провокира у тях върховна мотивация. Те заиграха на ниво и притиснаха съперника. В 61-та минута Димитър Митков отбеляза с глава за 1:2, след хубава атака на разградчани. В 84-та минута Иван Йорданов повтори упражнението и също с глава прати топката в мрежата за 2:2. До края на срещата Лудогорец продължи да доминира и създаде още 3 добри ситуации за гол, но резултатът остана непроменен. Удар на Петър Караангелов пък срещна гредата.

Треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов определи второто полувреме срещу Септември като най-добрите минути за отбора от началото на сезона.

"Изиграхме слабо първо полувреме. За сметка на това минутите, след като съперникът поведе с два гола, бяха може би най-силните ни от началото на сезона. В този период показахме футбола, който винаги искам да виждам, защото ние го можем", коментира след последния съдийски сигнал Живондов.

Треньорът на Септември Милен Радуканов не показа притеснение от загубите две точки.

„Не успяхме да победим, но това няма да спре по-нататъшното ни развитие. Имахме достатъчно на брой положения, за да вкараме още голове, но ги пропиляхме. Намалихме темпото след втория гол, не успявахме да задържим топката и логично бяхме наказани. Поздравявам съперника за добрата игра, можеше да ни вкарат и още голове“, заяви Радуканов.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ II 2:2

Септември София: Валентин Галев, Борис Галчев, Васил Попов, Иван Стоянов, Румен Сандев, Юлиян Попев, Иван Тилев, Преслав Йорданов, Спас Георгиев, Стилиян Николов, Симеон Александров

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Петър Генчев, Хюсеин Хюсеинов (76 - Георги Вълчев), Иван Йорданов, Преслав Петров, Методий Стефанов (86 - Станислав Вълчев), Тихомир Димитров (46 - Петър Караангелов), Димитър Илиев, Велислав Минков, Илкер Будинов, Димитър Митков