Отборите на Лудогорец II и Созопол завършиха 1:1 в среща от 29-ия кръг на родната Втора лига.

Гостите стартираха ударно и още в третата минута Мариян Димитров опита да застраши вратата на противника, но шутът му бе неточен. Лудогорец II отвърна с удар на Иван Йорданов, който бе спасен от Росен Андонов.

След половин час игра Ариф Ферадов застраши вратата на Лудогорец II, но Владимир Русанов отрази.

В 67-ата минута домакините поведоха с гол на Илкер Будинов. Десетина минути по-късно обаче Созопол изравни с гол на Борис Тютюков.

В последната минута от редовното време влезлият от пейката Симеон Баев можеше да донесе победата на Созопол, но ударът му срещна гредата.

Така двата отбора взеха по една точка, с което Лудогорец II събра 43 пункта и е четвърти, а Созопол остава девети, вече с 31 точки.

Лудогорец II – Созопол КР 1:1
1:0 Илкер Будинов 67'
1:1 Борис Тютюков 79'

СЪСТАВИТЕ:

Лудогорец II: 68. Владимир Русанов – 58. Димитър Илиев, 91. Александър Ганчев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 52. Тихомир Димитров, 72. Кристиян Райчев, 50. Цветослав Петров, 82. Иван Йорданов (к), 80. Методий Стефанов, 75. Петър Георгиев, 34. Бранимир Костадинов

Треньор: Тодор Живондов

Созопол: 12. Росен Андонов – 23. Диян Молдованов, 5. Георги Радев, 15. Димитър Жеков, 11. Петър Кюморджиев (к), 2. Мариян Димитров, 20. Цветомир Тодоров, 91. Антонио Ласков, 21. Сава Савов, 7. Ариф Ферадов, 8. Венцислав Гюзелев

Треньор: Маргарит Димов

Съдия: Петър Григоров