Локомотив Сф победи Пирин Бл с 2:1 в контрола, играна в благоевградското село Рилци.

Столичани откриха още във 2-ата минута, когато след двойно подаване с Христов Станкев вкара за 0:1.

До края на полувремето двата отбора предложиха двуостра игра с по няколко добри, но нереализирани положения за гол.

Веднага след почивката Любенов спаси вратата на Локомотив, но в 50-ата минута капитулира пред опитния Владислав Златинов – 1:1.

Качеството на игра спадна през втората част след направените смени.

В последните минути гостите от София натиснаха и стигнаха до победен гол. В 87-ата минута юношата Андрей Виденов бе съборен в пеналта и от дузпата Александър Горанов донесе победата на Локомотив с 2:1.

Във вторник отпада предвидената контрола за локомотивци срещу Миньор. Последната предсезонна проверка за Локо Сф ще бъде идната събота от 18 ч. срещу Сливнишки герой на стадиона в "Надежда".

ПИРИН БЛ – ЛОКОМОТИВ СФ 1:2

0:1 Мартин Станкев 2, 1:1 Владислав Златинов 50, 1:2 Александър Горанов 87-дузпа

Съставът на Локомотив Сф: Любенов, Контохристос, Виячки, Горанов, Петков, Мбарга, Бузукис, Христов, Станкев, Романов, Стефанов / Витков, Калайджийски, Милошев, Нетов, Костов, Тодоров, Виденов/