Локо Сф и Оборище направиха хубав и интригуващ мач от втория кръг на Втора лига, който завърши 2:2.

Пред около 800 зрители в „Надежда“ Локомотив опита да повтори мача си с Левски Карлово под индиго, но успя само частично. Тогава локомотивци изоставаха на два пъти в резултата, но накрая спечелиха с 3:2. Сега пак съперникът им на два пъти взимаше аванс в резултата, а локомотивци изравняваха. Накрая обаче не успяха да пречупят стойностния си опонент.

В равностойното първо полувреме Димитър Георгиев от Локомотив на два пъти застраши опасно врата на Оборище, а панагюрци отвърнаха с греда на французина Тейлър Салибур.

В 45-ата минута обаче Салибур успя да порази вратата на Локо Сф с удар от средна дистанция за 0:1. Във втората минута от добавеното време Даниел Пеев направи добавка след избиване на вратаря Витанов и изравни почти мигновено – 1:1.

Мачът продължи в същия дух, двуостро и след почивката и отново Оборище поведе. Васил Тачев нахлу в пеналта и с удар под плонжа на Емил Петров изведе гостите напред в 57-ата минута.

Локо Сф не се отказа и след корнер, изпълнен от Пеев, Димитър Георгиев с глава направи 2:2 в 81-ата минута. Домакините продължиха да настояват за победата, а панагюрци в тези минути повечко лежаха на терена. В крайна сметка оспорваният мач завърши логично наравно.

Локо Сф има 4 точки от двата си мача, а Оборище – две.

ЛОКО СФ – ОБОРИЩЕ 2:2

0:1 Тейлър Салибур 45, 1:1 Даниел Пеев 45+2, 1:2 Васил Тачев 57, 2:2 Димитър Георгиев 81

ЛОКО СФ: Петров, Николов /52-М.Димитров/, Виячки, Горанов, Вакадинов, Христов, Ризов /77-К.Бонев/, Пеев, Мисяк, Ангелов, Георгиев. Старши треньор – Ангел Колев

ОБОРИЩЕ: Витанов, Станов, Димитров, Парнаров, Маркес, Айтов /74-Тодоров/, Иванов, Салибур, Кирев /89-Щерев/, Тачев, Камберов /77-Георгиев/. Старши треньор – Танчо Калпаков