Левски взе комфортна победа с 2:0 над Септември София в контролна среща преди гостуването на "сините" на Монтана в Ловеч, в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

За успеха на два пъти се разписа Илиан Мицански.

В 4-ата минута на срещата Илиан Мицански откри резултата с глава в полза на Левски.

След центриране топката попадна на главата на Симон Сандберг, който подаде към Мицански.

В 19-ата минута Янко Ангелов стреля директно към вратата, но топката попадна в ръцете на Иван Чворович.

Две минути по-късно гостите отново имаха възможност при разбъркване в наказателното поле, но Георги Купенов не успя да овладее топката.

"Сините" имаха шанса да увеличат преднината си в 30-ата минута, след разбъркване в защитата на Септември, но в крайна сметка не се стигна до промяна в резултата.

В края на  първата част Франсис Нар отправи добър пас към Галин Иванов, но Дебърлиев се намеси и парира удара.

Малко след това положение, Роман Прохазка стреля от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

Двата тима с оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в полза на Левски.

В началото на втората част Левски поведе с 2:0. В 50-ата минута Мицански се разписа за втори път в мача, след като Роман Прохазка преодоля защитата на Септември и му подаде.

След второто попадение, "сините" отправиха няколко атаки към противниковата врата, но така и не успяха да отбележат.

В 67-ата минута влезлия като резерва Бабатунде Адениджи стеля, но вратаря изби токата, Мицански имаше шанс да шутира при добавката, но защитник на Септември изчисти.

Десет минути по-късно вратаря на Левски блесна със спасяване, след удар от границата на наказателното поле посока вратата му.

До повече попадения не се стигна и така "сините" взеха победата.

Левски - Септември София 2:0

1:0 Илиан Мицански 4'

2:0 Илиан Мицански 50'

Състави:

Левски: 21. Иван Чворович; 2. Сърджан Лукин; 23. Симон Сандберг; 25. Сашо Александров; 14. Веселин Минев (кап); 15. Роман Прохазка; 26. Илия Юруков; 20. Антонио Аниете; 7. Франсис Нар; 10. Галин Иванов; 9. Илиан Мицански/ Резерви: 1. Антон Илиев; 4. Мики Рачев; 8 Джереми де Нойер; 16. Атанас Кабов; 17. Бабатунде Адениджи; 22. Георги Павлов; 24. Мартин Костадинов; 75. Алекс Боримиров; 19. Петър Иванов; 44. Виктор Генев.

Септември: 12. Петър Дебърлиев; 24. Богомил Дяков (кап); 13. Петър Василев; 3. Георги Купенов; 4. Димитър Руйчев; 10. Божидар Кацаров; 23. Александър Бастунов; 11. Даниел Пехливанов; 14. Здравко Димитров; 8. Янко Ангелов; 20. Костадин Аджов/ Резерви: 1. Валентин Галев; 5. Иво Димитров; 16. Борис Пантелеев; 17. Антон Тунгаров; 7. Октай Хамдиев; 6. Димитър Иванов; 19. Александър Александров; 22. Георги Петров; 18. Аспарух Смилков.