ЦСКА 1948 победи Бдин (Видин) с категоричното 4:0 в контролен двубой, изигран в Спортния комплекс в Правец, информира официалният сайт на „червените.

Шанс за изява в приятелския мач получиха голяма част от състезателите, които по-често носят екипа на втория състав на „армейците“. Тимът пък беше воден от наставника на дублиращия отбор – Андрей Андреев.

В първите минути Бдин опита да отговори физиески на далеч по-подготвения тим на „червените“, които в този мач носиха изцяло бели екипи. В 5-ата минута след хубав удар на Валентин Йосков, насочен точно под горната греда, вратарят Стайков изби в корнер. В 17-ата минута бившият футболист на ЦСКА Цветомир Тодоров изпрати коварна топка от фаул към далечния ъгъл на вратаря Никола Виденов, кълбото тупна и се удари в страничния стълб, но беше отсъдена засада при ситуацията.

„Армейците“ продължиха да разиграват и постепенно да търсят пролука в сгъстената отбрана на Бдин. Постепенно тимът от Трета лига намали оборотите и съставът на Андрей Андреев се възползва от това. В 35-ата минута след отлична комбинация по десния фланг Стивън Кирилов намери Мариян Димитров, който центрира меко към Валентин Йосков, а нападателят отбеляза за 1:0.

Само две минути по-късно преднината беше удвоена. След центриране от фаул Йосков отново беше най-съобразителен и отново с глава прати топката в мрежата за 2:0. Малко преди почивката острието пропусна шанс да оформи хеттрика си след нов добър пас на Димитров. Нападателят овладя в наказателното поле, но ударът му премина над горната греда.

ЦСКА започна активно и втората част. Владимир Гогов опита късмета си отдалеч, а Михаил Минков след центриране от корнер прати топката над вратата с глава. В 54-ата минута последва и идентично положение за Йосков, но номер 98 на „червените“ не беше точен.

Постепенно темпото на игра спадна, а в игра влязоха три от четирите резерви на „армейците“ – Емануил Личев, Цветослав Поповчев и Кристиан Върбанов. На скамейката остана само вратарят Димитър Тодоров.

В 83-ата минута с плътен изстрел от границата на наказателното поле Стивън Кирилов вкара за 3:0, а в добавеното време с гол от доста сериозна дистанция Костадин Илиев оформи крайното 4:0.

В събота (09.10) ЦСКА, този път воден от Николай Киров, излиза срещу Марек (Дупница) в нова проверка от 10:00 ч. в Националната спортна академия.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 12. Виденов, 5. Минков, 17. Златков, 44. К. Илиев, 56. Костов, 45. Димитров, 98. Йосков, 19. Пенев, 66. Кирилов, 64. Гогов, 22. Д. Илиев

Бдин (Видин): 1. Стайков, 5. Иванов, 9. Николов, 18. Стойков, 4. Цолов, 19. Ангелов, 8. Коцов, 10. Тодоров, 16. Захариев, 14. Соколов, 17. Асенов