Черно море спечели и втората си контрола за деня. След като победиха с 1:0 Созопол в първия мач, във втората проверка момчетата на треньора Илиан Илиев надделяха над Добруджа с 3:0.

Първото сериозно положение в мача беше за домакините в 13-та минута, когато Файсел Касми стреля опасно отдясно, но вратарят на Добруджа успя да избие топката. В 35-та минута Черно море откри резултата. След късо изпълнение на ъглов удар Павел Георгиев подаде към Файсел Касми, който центрира на втора греда, а Родриго Вилела с глава вкара за 1:0. В 41-та минута Файсел Касми стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 59-та минута домакините вкараха втори гол. Съдията отсъди фаул за нарушение срещу Родриго Вилела, а Стефан Велев с техничен удар от свободния удар вкара за 2:0. В 68-та минута Мартин Милушев пусна чудесен пас към Файсел Касми, който стреля технично, но за късмет на гостите топката се отби в напречната греда. В 76-та минута Файсел Касми центрира отдясно в наказателното поле на гостите, а Родриго Вилела със странична ножица оформи крайното 3:0.

Последната проверка на Черно море преди старта на първенството е в петък от 18.30 часа на стадион "Младост" срещу Нефтохимик.