Отборът на Черно море записа равенство 1:1 срещу тима на Черноморец Балчик в шестата си контрола от лятната подготовка. Спарингът се игра на стадион "Тича", като и двете попадения паднаха през първата част. За Черно море се разписа Аристот Ндонгала в 17-ата минута, като преди това в 7-ата Цветан Илиев изведе гостите напред в резултата.

Срещата се игра по-малко от 11 часа след завръщането на "моряците" от Румъния, където вчера мериха сили с Виторул цели 120 минути, информират от Черно море.

Варненци започнаха с Иван Дичевски на вратата, пред него Димитриос Чантакиас и Йордан Радев, а на двата бека - Мартин Костадинов (вдясно) и Абдалах Имамо. В средата на терена си партнираха Лъчезар Йорданов и Петър Вуцов. На левия фланг започна Жордао Кардозо, а отдясно Аристот Ндонгала. Пред тях бе Дани Кики, а изнесен напред - Мартин Минчев.

Треньорът Илиан Илиев даде почивка на Исмаил Иса, Миро Енчев, Васил Панайотов, Виктор Попов и Иван Дюлгеров.

Черно море започна силно двубоя и още във втората минута отправи първи точен удар. Мартин Минчев стреля от движение, но вратарят на гостите спаси. 3 минути по- късно Кардозо много хитро се освободи от Генади Луго и стреля по диагонала, но топката премина близо до страничната греда. В 7-ата минута Черноморец Балчик откри резултата. Цветан Илиев бележи за 1:0. В 17-ата минута Жордао Кардозо центрира отляво, а Аристот Ндонгала с глава изравни -1:1. Веднага след това Кардозо отправи силен удар от границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

В 29-ата минута добра атака за Черноморец Балчик завърши с удар на Цветан Илиев над вратата. В 30-ата минута Черно море пропусна да поведе в резултата. Първо Дани Кики не успя да реализира очи в очи със стража на Балчик, а при добавката Кардозо нацели тялото на Траян Траянов, който бе застанал на гол линията. В 32-рата вратарят Веселин Добрев игра с ръка извън наказателното поле, а от отсъдения пряк свободен удар Дани Кики стреля в стената.

Илиан Илиев пуска през втората част 9 нови футболисти. В игра остават вратарят Иван Дичевски и Димитриос Чантакиас. На терена влизат Емил Янчев, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Ниагу, Патрик Андраде, Родриго, Велислав Василев, Илиан Илиев, Жоржиньо.

В 62-ата минута Родриго нацели страничната греда след хубаво двойно подаване с Илиан Илиев – младши.

Две минути по-късно Патрик Андраде навърза няколко футболисти на гостуващия тим и стреля от малък ъгъл. Топката рикошира в крака на бранител и се отби в страничната греда. При последвалия корнер Велислав Василев стреля с глава, но в аут. В 65-ата минута Димитриос излиза, а на неговото място влиза Стефан Станчев. В 70-ата минута Стефан Станчев стреля с глава след късо изпълнение на корнер, но над вратата.

Стефан Петров влиза на мястото на Иван Дичевски. Черно море можеше да поведе в резултата след много хубава атака в 79-ата минута. След многоходова комбинация Родриго остана сам срещу вратаря и опита да го прехвърли, но топката не намери очертанията на вратата.

В неделя, 7 юли от 19 часа е последната контрола на Черно море от предсезонната подготовка. Варненци приемат тима на Дунав Русе.

Съставите:

Черно море: Иван Дичевски, Мартин Костадинов, Димитриос Чантакиас, Йордан Радев, Абдалах Имамо, Лъчезар Йорданов, Петър Вуцов, Жордао Кардозо, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Мартин Минчев.

Цветомир Панов, Стефан Станчев, Патрик Андраде, Велислав Василев, Стефан Петков, Емил Янчев, Мартин Дичев, Ниагу, Родриго, Илиан Илиев, Жоржиньо

Пропускат: Исмаил Иса, Миро Енчев, Васил Панайотов, Виктор Попов и Иван Дюлгеров.

Черноморец Балчик: 33. Веселин Добрев, 92. Траян Траянов, 12. Генади Луго, 3. Дани Георгиев, 21. Миро Начев, 20. Николай Иванов, 14. Дони Дончев, 10. Цветан Илиев, 17. Юнуз Юнуз, 13. Георги Стоянов, 7. Александър Попов

9. Янаки Смирнов, 8. Георги Георгиев, 6. Александър Стефанов, 31. Любен Любенов, 4. Калоян Цветков, 73. Кристиян Георгиев, 18. Румен Касабов, 22. Станислав Желязков, 24. Иван Михайлов, 1. Христо Ковачев.