Лидерът във Втора лига Царско село продължава уверения си поход към елита. Момчетата на Никола Спасов се справиха с поредното тежко препятствие по пътя си, като надделяха с 3:1 над Литекс като домакини.

Още в 11-та минута Георги Хашев откри в полза на "царете", но ловчанлии изравниха чрез Добромир Бонев само шест минути по-късно. До почивката имаше много интересни моменти пред вратата на гостите, но голове нямаше. И така развръзката остана за втората част.

Две минути след подновяването на играта Емануил Манев даде отново аванс на домакините, а четвърт час преди края на мача голмайсторът им Георги Минчев реализира за 3:1 и оформи по този начин крайния резултат. Мачът се игра пред погледите на бившия главен мениджър на Литекс Стойчо Стоилов, както и на бившия нападател на Локомотив София Саша Антунович.

След тази развръзка Царско село събра 43 точки на върха, отново със седем пред втория Монтана. Литекс остава на шестата позиция с 22 точки.