Ботев Гълъбово приключи контролите с убедителен успех над тима от Трета лига Загорец Нова Загора с 5:1.

Спарингът се изигра на стадиона в Нова Загора. Това бе и последната проверка за Ботев преди началото на сезона във Втора лига след по-малко от седмица.

Първото полувреме срещу Загорец протече без голови положения и съвсем логично двата отбора не успяха да поразят вратите. Далеч по-интересна беше втората част, в която паднаха шест гола. Изненадващо домакините от Нова Загора поведоха в резултата в 55-ата минута.

До края на мача гълъбовци реализираха пет попадения във вратата на противника си. Привлеченият от Арда Димитър Алексиев реализира два гола в 65-ата и 68-мата минута за пълния обрат - 2:1. 19-годишният Димитър Атанасов, който също е преотстъпен от Арда, увенча силната си игра с попадение в 72-рата минута за 3:1.

До края на проверката Ботев реализира още два гола чрез Иван Тошев в 78-мата и Рангел Игнатов в 84-тата минута за крайното 5:1.