Отборът на Банско записа първа победа в първенството на Втора лига. "Козлите" биха инфарктно с 4:3 Спартак Плевен в среща от 12 -ия кръг. Победата бе и втора поред за отбора от планинския курорт, който само за две срещи вкара 7 гола - повече отколкото в предишните общо 10 срещи.

До почивката домакините водеха с 2:1 след голове на Красимир Илиев и на Георги Фикийн , а точен за гостите от Плевен бе Крис Гади. Само минута след почивката се разписа и Виктор Шишков за 3:1. Бившият голмайстор на ЦСКА Григор Долапчиев намали отново преднината на домакините. Драмата бе пълна в 61-та мин., когато Георги Фикийн бе фаулиран от вратаря на гостите Пантев в наказателното поле. Потърпевшият  застана зад топката и отбеляза второто си попадение в срещата за 4:2.

В 82-та Красимир Илиев от центъра натресе напречната греда. Maлко преди последния съдийски сигнал Крис Гади с глава вкара за 4:3 след центриране на Антон Славчев. При положението след попадението Абди Абдиков удари противников състезател и бе изгонен под душовете предварително. Мартин Митов също бе изгонен малко след това.