Тимът на Арда постигна убедителна победа над отбора на ФК Димитровград във втората контролна си среща с резултат 6:0. Мачът се игра на стадион „Хасан Семeрджи“ в Момчилград пред повече от 500 зрители.

Още в 5-та минута Иван Коконов отбеляза дебютния си гол за Арда. 30 минути по-късно за 2:0 се разписа и Ахмед Осман. След атака на Арда в 44-та минута топката бе изпратена в мрежата на противниковия отбор от Веселин Марчев и първото полувреме приключи с 3:0, пишат от Пресслужбата на Арда и още:

През вторите 45 минути момчетата на Стойчо Стоев заложиха както винаги на офанзивната игра и малко след началото Венцислав Бенгюзов покачи на 4:0. Петият гол във вратата на Димитровград отбеляза новото попълнение в редиците на Арда Тодор Тодоров, а крайния резултат 6:0 оформи Георги Чукалов.

Поради леки травми Даниел Васев и Архан Исуф пропуснаха двубоя и се възстановяват, а Пламен Крумов и Иван Караджов са в почивка, дадена им от треньорския щаб.

След тази контролна среща футболистите се прибират в Кърджали, с което приключва първата част от зимната подготовка на отбора.

На 26 януари Арда заминава за турския курорт Анталия, където ще се проведе втората част от подготовката. Там предстоят още 7 контроли, като първата е на 29 януари срещу Спартак Москва – 2 (Русия).