Нефтохимик надделя над Тунджа (Ямбол) с 5:1, в контролна среща, играна на стадиона в Българово. Това бе пета проверка за „шейховете” по време на лятната им подготовка.

Двубоят започна с ранен гол на Деян Христов, в 10-та минута. Няколко минути по-късно ямболлии успяха да изравнят резултата. До края на полувремето възпитаниците на Диян Петков създадоха доста опасни атаки, които не можаха да завършат, но малко преди почивката Иван Колев вкара второто попадение за Нефтохимик.

Втората част също премина под диктовката на „шейховете“. Иван Цачев бе точен за 3:1, в 67-ма мунита. За 4:1 се разписа Димитър Костадинов , а крайното 5:1 оформи отново Цачев.

Дебют за мъжкия отбор на Нефтохимик записа 15-годишният вратар Атанас Георгиев. Младият страж застана на мястото на Росен Андонов в 70-та минута и се справи с хладнокръвие с трудните ситуации пред вратата си.

Следващата проверка на бургазлии е в събота срещу тима на Созопол. Началото на двубоя е в 19:30 ч., на стадиона вСозопол.