В мач, оцветен с 10 жълти и 1 червен картон, отборите на ОФК Поморие и ПФК Литекс завършиха наравно 1:1 в 15-ия кръг от първенството на Втора лига.

И двата гола паднаха през второто полувреме.

Първата опасност възникна в 12-ата минута пред вратата на гостите, след като защитникът Николай Христов изби топката пред голлинията. Десет минути по-късно Живко Петков вкара с глава, но гол за Поморие не беше зачетен заради засада.Тимът от Ловеч поведе в 56-ата след гол от дузпа на Методи Костов.Четвърт час преди края съдията Рюстем Карагерен можеше да отсъди наказателен удар и в полза на домакините,но подмина игра с ръка на резервата Тихомир Кънев в наказателното поле.

Все пак в 86-ата минута главният рефер посочи бялата точка в пеналта на Литекс за нарушение на Мартин Симеонов срещу Кирил Георгиев.Симеонов получи втори жълт и червен картон,а Любомир Божинов не сгреши от 11-те метра за крайното 1:1.