Вратарят Пламен Илиев започна като титуляр в дербито на Клуж между Университатя и ЧФР, загубено драматично от неговия отбор с 3:4. Другият българин в състава на "У" Радослав Димитров влезе в игра в 79-ата минута, а в добавеното време на мача получи жълт картон.

Двубоят започна отлично за Университатя, които поведоха с 2:0 с голове на Янис Стойка (10,38). В продължението на първото полувреме Филип Отеле намали. В 56-ата минута ЧФР изравни чрез Бел Авуну.

Символичните гости направиха пълен обрат с гол на Арлинд Айети в 68-ата минута. Университатя стигна до равенство десет по-късно с гол от дузпа на Дан Нистор.

Крайният резултат оформи Йефте Бетанкор в 82-ата минута.

С успеха ЧФР събра 10 точки и заема 4-о място във временното класиране, като има и мач по-малко. Университатя е 12-и с 6 точки.