Локомотив Пловдив спечели с 3:1 срещу третодивизионния Черноморец Бургас в  контрола, играна край морето. Така "смърфовете" вече имат пълен актив от победи в зимните проверки - 5 от 5.

Очаквано гостите от Пловдви започнаха по-активно мача, но пропуски направиха Колев и Руан. Противно на логиката първият гол падна в тяхната врата. В 35-ата минута аматьорите поведоха с далечен изстрел от пряк свободен удар.

Пет минути след това Минчев шутира опасно от статично положение, но вратарят на домакините спаси. Малко преди почивката страничният стълб спаси Локомотив от втори гол.

В 62-ата минута Локомотив все пак изравни чрез Александър Иванов. Синът на Георги Иванов-Гонзо получи добра топка от Илич и я прокара под вратаря за 1:1.

Гостите натиснаха и в 79-ата минута Илич с премерен изстрел успя да изведе “смърфовете” напред. Малко след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа, но Момчил Цветанов нацели гредата.

Той се реваншира в края на мача, когато нахлу в наказателното поле и с мощен шут оформи крайния резултат 1:3.