Локомотив София победи с 2:1 Спортист Своге като гост при дебюта на Радослав Здравков начело на „столичните железничари“.

В 17-ата минута домакинтие откриха след солова акция на Кирилов, който премина лесно през защитата на столичани и реализира в средата на вратата пазена от Ивайло Василев.

Постепенно Локомотив взе инициативата в мача. В 36-ата минута Светослав Диков се възползва от грешка на противник в средата на терена. Нападателят на „столичните железничари“ напредна и с премерен удар в долния десен ъгъл възстанови равенството.

През втората част липсваха головите положения и действията на терена се развиваха предимно в средата. Все пак Локомотив София изчака своя момент в заключителните минути на двубоя. В 87-ата минута Александър Александров изпълни по красив начин пряк свободен удар и топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Спортист.

Следващата контрола на „столичните железничари“ е на 25 януари срещу Надежда Доброславци.