Черноморец Бургас спечели визитата си на Чавдар Етрополе с 2:0 в 19-ия кръг от първенството на Елитната юношеска група до 19 години.

„Акулите” бяха подсилени с трима таланти от мъжкия отбор - вратарят Ник Дашев, Яни Пехливанов и Живко Петков.

На стадиона в Правец, където се игра мачът, черноморци поведоха още в 8-мата минута с гол на Николай Андонов. Николай Кралев проби по десния фланг и центрира към Живко Петков, който върна хитро към Андонов и той порази мрежата. До почивката Йордан Йорданов удари и греда.

Влезлият като резерва Любомир Войнов оформи победата на бургаските юноши минута преди края, като засече на шпагат остра топка в наказателното поле.

С актив от 33 точки Черноморец запазва мястото си челната шестица на временното класиране в групата.

В следващия си мач възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов – Мирослав Кралев приемат „Ботев-2002” /Пд/ на 14 март /понеделник/.